سلام بر کشته اشک ها

نویسنده : sمحمد
تاریخ:سه شنبه 1 بهمن 1392-03:03 ب.ظ

من این خاطرات را تعمدا منتشر می کنم تا بعضی دوستان که احتمالا به اینگونه مطالب اعتقاد چندانی ندارند اندکی تامل نمایند و دیگرانی که اعتقاد دارند بر اعتقادشان افزوده شود.

 سالها پیش در سندی خواندم که مرحوم امیر کبیر در نامه ای به ناصرالدین شاه می نویسد: فدوی فعلا در این تبعیدگاه کاشان مشغول به قرائت زیارت عاشورا هستم.

راوی این مطلب، انسان بزرگی همچون مرجع عالیقدر مرحوم آیت الله العظمی اراکی است :

" شبی در خواب مرحوم میرزا تقی خان امیرکبیر را دیدم، جایگاهی رفیع داشت.

پرسیدم :چون شهیدی و مظلوم کشته شده ای، این مرتبت نصیب تو گردید؟ با لبخند گفت :خیر .سؤال کردم :چون چندین فرقه ضاله را نابود کردی به این مقام رسیدی؟؟ گفت :نه .با تعجب پرسیدم :پس راز رسیدنت به این مقام چیست؟ 

جواب داد :" این مقام ،هدیه مولایم حسین(ع) است. پرسیدم :چطور؟

با اشک گفت: آنگاه که رگ دو دستم را در حمام فین کاشان زدند؛ چون خون ازبدنم می رفت تشنگی بر من غلبه کرد سر چرخاندم تا بگویم قدری یه من آب بدهید؛ ناگهان به خود گفتم: میرزا تقی خان، ۲ تا رگ از تو بریدند و این همه تشنگی؟ پس چه کشید پسر فاطمه(س) او که از سر تا به پایش زخم شمشیر و نیزه و تیر بود!

از عطش حسین(ع) حیا کردم، آبی طلب کنم .لذا لب باز نکردم و بر تشنگی امام حسین اشک در دیدگانم جمع شد .موقع دفن، در لحظه ای که صورتم را بر خاک گذاشتند امام حسین(ع) تشریف آوردند و گفتند به یاد تشنگی ما ادب کردی و اشک ریختی؛ آب ننوشیدی. این هدیه ما در برزخ به تو، باشد تا در قیامت جبران کنیم.

 

منبع : کتاب آخرین گفتارها
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
جوان هفتکلی
شنبه 26 بهمن 1392 12:22 ق.ظ
دوست عزیز بیشتردرباره ی روستامطلب بزنید


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic